NLF / Seilfly / TERMINLISTE 2022
Bjarne Andre Myklebust

 

Måned Dato Arrangement Sted Arrangør
Jan        
         
Februar        
  TBA Teknisk samling    
  TBA DTO og skolesjefsamling Digitalt / Teams S/NLF
  TBA FI(S) oppfriskingsseminar Digitalt / Teams S/NLF
  26. EGU-møte Oslo - Norge EGU
Mars        
  4.-5. IGC-møte København - Danmark FAI/IGC
  5.-13. Vågå Wavecamp Vågå DFK
  5.-12. Svedanor Fjellflyging Vågå S/NLF
         
April        
  1.-3. Sesongstart ORS - Starmoen Starmoen S/NLF
  9.-18. Påskeflyging ORS/Starmoen ORS + GSFK + EFK/s
Mai        
  30.-1. Norges Cup 1 - Elverum Starmoen S/NLF
  7.-8. Luftsportens dag    
  8.-14 Sailplane Grand Prix - Borås Borås - Sverige  
  14.-15. Norges Cup 2 - Notodden GP Notodden SSFK
  23.-28. Eskilstuna Open Eskilstuna  
  21.-29. OLC Challange / Distanse- og rekorduke ORS/Starmoen S/NLF
Juni        
  30.-3. Svedanor Strekkleir Starmoen S/NLF
  4.-10. NM Sportsklasse og 2-seter "Rookies" Starmoen S/NLF
  11.-19 Norgesmesterskap GP Starmoen S/NLF
  11.-18.  Uppsala Masters Uppsala  
  20.-26. Sølv-C-uka Starmoen S/NLF
  20.-26. NM-VEKA Skien NIF/NRK/Norsk Tipping
  21.-23. NM Acro seilfly og motorfly Geiteryggen NLF
  27.-3. Instruktørkurs FI(S) Starmoen S/NLF
  30.-2. Norges Cup 3 - Voss GP Bømoen Voss FK
Juli        
  2.-16. 21st FAI European Gliding Championships Pociũnai - Litauen  
  2.-16. 4th FAI World 13,5M Class Gliding Championship Pociũnai - Litauen  
  4.-10. Grunnkurs seilfly A Starmoen S/NLF
  9.-17. Grunnkurs HG Starmoen HG/Ellefsen
  9.-17. Sommerleir seilfly ORS/Starmoen  
  9.-17. Sun Air Cup / Jr. DM (Prøve EM jr.) Arnborg - Danmark  
  14.-17. Norges Cup - Kanal Glide Lunde Nome FK
  18.-24. Svedanor Acrokurs Starmoen S/NLF
  23.-6 37th FAI World Gliding Championships Matkopuszta - Ungarn  
  31.-14. 12th FAI Junior World Gliding Championships Tabor - Tsjekkia  
  23.-31. Frya Fjellleir -sommeruke Frya Gudbrandsdal FK
August        
  1.-5. Junioruka Starmoen S/NLF
  5.-7. Juniorsamlingen Starmoen S/NLF
  6.-7. Norges Cup - Oppdal Oppdal NTNU
  8.-14. Grunnkurs Seilfly B Starmoen S/NLF
  11.-13. Norges Cup - Halling Task Klanten Hallingdal FK
  13.-27. 11th FAI Women's World Gliding Championship Husbands Bosworth England
  18.-21. Luftsportsuka Starmoen NLF
  20.-21. Nordic Gliding Day Hele landet Alle klubber
         
September        
  2.-4. 50th Nordic Meeting Ålleberg - Sverige Segelflyget
  10.-11. Notodden mesterskap i seilflyacro Basic Notodden SSFK
  14.-25. Frya Mountain Camp Frya GSFK og S/NLF
  24.-2. Bjorli Mountain Camp Bjorli NTNU og SWE
Oktober        
  3.-9. Klanten Mountain Camp Klanten Hallingdal FK
  7.-9. Seilflykonferansen Klanten/Storefjell Hallingdal FK +S/NLF
  28.-30. Sesongavslutning ORS ORS/Starmoen  ORS
         
November        
         
Desember